• Նախարարություն. Բաքվում կայացած WTDC-25-ը ռեկորդ է սահմանել մասնակիցների և բարձրաստիճան հյուրերի թվի առումով
08 Դեկտեմբերի 2025 - 14:48
Նոյեմբերի 17-ից 28-ը Բաքվում կայացած Հեռահաղորդակցության զարգացման համաշխարհային համաժողովը (WTDC-25) ռեկորդ է սահմանել մասնակիցների և բարձրաստիճան հյուրերի թվի առումով։
Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ WTDC-25-ին մասնակցելու համար գրանցվել է 2572 մարդ, ինչը վերջին տարիների ընթացքում ամենաբարձր ցուցանիշն է։ Համեմատության համար՝ WTDC-2017-ին մասնակցել է 1360 մարդ, իսկ WTDC-2022-ին՝ 1763։
WTDC-25-ը նաև աչքի է ընկել բարձրաստիճան հյուրերի մեծ թվով։ Մասնակցել է ընդհանուր առմամբ 196 բարձրաստիճան պաշտոնյա, ինչը ցույց է տալիս այս միջոցառման միջազգային նշանակության աճը։
Բաքվի համաժողովի աշխատանքը կազմակերպված էր բարձր մակարդակով։ WTDC-25-ը բարձր է գնահատվել ինչպես այս առումով, այնպես էլ միջազգային գործընկերների լայն մասնակցության համար։

08 Декабря 2025 - 10:48
Всемирная конференция по развитию телекоммуникаций (WTDC-25), прошедшая в Баку с 17 по 28 ноября, побила рекорд по числу участников и высокопоставленных гостей.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве цифрового развития и транспорта, для участия в WTDC-25 регистрацию прошли 2 572 человека, что является самым высоким показателем за последние годы. Для сравнения отметим, что на WTDC-2017 присутствовали 1 360, а на WTDC-2022 — 1 763 человека.
WTDC-25 также выделялась числом высокопоставленных гостей. Так, в конференции приняли участие 196 высокопоставленных лиц, что говорит о растущем международном значении этого мероприятия.
На бакинской конференции на высоком уровне были организационная работа, обеспечение удобства делегатов, вопросы коммуникации и медиа. WTDC-25 получила высокую оценку как с этой точки зрения, так и с точки зрения широкого участия международных партнёров.