• Ադրբեջանը նոր քայլեր է ձեռնարկում ԱՀԿ-ին անդամակցելու համար
Ադրբեջանը համաձայնեցրել է՝ Առևտրի համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) անդամակցելու նախապատրաստական հաջորդ քայլերը՝ առաջնահերթություն տալով մրցունակ արտադրության զարգացմանը և արտահանման հնարավորությունների ընդլայնմանը։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում հայտարարել է տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը։
«ԱՀԿ-ին Ադրբեջանի անդամակցության նախապատրաստական աշխատանքների հանձնաժողովի նիստում մենք մեր գործընկերների հետ քննարկել ենք՝ այս ոլորտում իրականացվող աշխատանքները։ «Մենք որոշումներ ենք կայացրել անդամակցության գործընթացի շրջանակներում բանակցություններում ձեռնարկվելիք հաջորդ քայլերի վերաբերյալ՝ հաշվի առնելով այնպիսի ոլորտներ, ինչպիսիք են մրցունակ տեղական արտադրության զարգացումը և արտահանման հնարավորությունների ընդլայնումը», - գրել է Ջաբբարովը։

06 Декабря 2025 - 09:56
Азербайджан согласовал следующие шаги по подготовке к вступлению во Всемирную торговую организацию (ВТО), уделив приоритетное внимание развитию конкурентоспособного производства и расширению экспортных возможностей.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил министр экономики Микаил Джаббаров в своем аккаунте в соцсети X.
«На заседании Комиссии по подготовительным работам по вступлению Азербайджана во Всемирную торговую организацию (ВТО) мы обсудили с коллегами проводимую в этом направлении работу. Мы приняли решения о следующих шагах, которые необходимо предпринять в ходе переговоров, проводимых в рамках процесса вступления в организацию, учитывая такие направления, как развитие конкурентоспособного местного производства и расширение экспортных возможностей», - написал Джаббаров.