• «Մեծ վերադարձ». Հորովլու գյուղ է վերադառնում 18 ընտանիք
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ շարունակվում է բնակիչների «Մեծ վերադարձը» օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այսօր Ջաբրայիլի շրջանի Հորովլու գյուղ է վերադառնում 18 ընտանիք (66 մարդ)։ Նրանք նախկինում ժամանակավորապես բնակվել են երկրի տարբեր շրջաններում, հիմնականում՝ հանրակացարաններում, առողջարաններում և վարչական շենքերում։
Վերադարձող բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ պետական համակողմանի աջակցության համար։ Նրանք նաև շնորհակալություն են հայտնել քաջարի ադրբեջանական բանակին, հերոս զինվորներին և սպաներին, հարգել են հանուն հայրենիքի իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը։

05 Декабря 2025 - 15:53
В соответствии с поручением президента Азербайджана Ильхама Алиева продолжается «Великое возвращение» жителей на освобожденные от оккупации территории.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сегодня в село Хоровлу Джебраильского района возвращаются 18 семей (66 человек), которые ранее временно проживали в различных регионах республики, в основном в общежитиях, санаториях и административных зданиях.
Возвращающиеся в родные края жители выразили благодарность президенту Ильхаму Алиеву и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную поддержку. Они также поблагодарили доблестную азербайджанскую армию, героических солдат и офицеров, почтили память шехидов, отдавших жизни за освобождение земель.