• Ջեյհուն Բայրամովը և Կայա Կալլասը քննարկել են Ադրբեջանի և ԵՄ միջև համագործակցությունը
Վիեննայում ԵԱՀԿ Արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի 32-րդ նիստի շրջանակներում Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ/Եվրահանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալլասի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ։
«Կողմերը դիտարկել են Ադրբեջանի և ԵՄ-ի միջև համագործակցության օրակարգը, ողջունել են բարձր մակարդակի շփումներում դրական դինամիկան և քննարկել էներգետիկ անվտանգության, տրանսպորտի, կապի, առևտրի և «կանաչ» անցման ոլորտներում համագործակցության ընդլայնումը։
Բայրամովը իր զրուցակցին պատմել է տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումների և Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության և կայունության խթանմանն ուղղված Ադրբեջանի ջանքերի մասին», - ասվում է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ։

04 Декабря 2025 - 15:49
В кулуарах 32-го заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ в Вене глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности / вице-президентом Европейской комиссии Каей Каллас.
«Стороны рассмотрели повестку дня сотрудничества между Азербайджаном и ЕС, приветствовали позитивную динамику в контактах на высоком уровне и обсудили расширение сотрудничества в области энергетической безопасности, транспорта, взаимосвязанности, торговли и «зелёного» перехода.
Министр Байрамов также рассказал о событиях в регионе и усилиях Азербайджана по содействию прочному миру и стабильности на Южном Кавказе», – говорится в публикации МИД АР.