• Ջեյհուն Ջալիլով. Զանգեզուրի միջանցքը որոշում է տարածաշրջանի ապագա տնտեսական լանդշաֆտը
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Նաչըվանի Ինքնավար Հանրապետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի լիազոր ներկայացուցիչ Ջեյհուն Ջալիլովը՝ ելույթ ունենալով Ադրբեջան-Թուրքիա երկրորդ տարածաշրջանային տնտեսական ֆորումում։
Ջալիլովը նշել է, որ Զանգեզուրի միջանցքը հանդիսանում է՝ տարածաշրջանի ապագա տնտեսական լանդշաֆտը սահմանող հիմնական նախագծերից մեկը։
Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի նախագահի քաղաքական կամքի շնորհիվ իրականացվող միջանցքը՝ կստեղծի ուղիղ ցամաքային կապ Թուրքիայի ու Ադրբեջանի միջև և կարագացնի տարածաշրջանային առևտուրն ու լոգիստիկան։

04 Декабря 2025 - 09:12
Как передает Report, об этом заявил полномочный представитель президента Азербайджанской Республики в Нахчыванской Автономной Республике Джейхун Джалилов, выступая на Втором Азербайджано-Турецком региональном экономическом форуме.
Дж.Джалилов отметил, что Зангезурский коридор является одним из ключевых проектов, определяющих будущий экономический ландшафт региона.
Он подчеркнул, что коридор, который реализуется благодаря политической воле президента Азербайджана, создаст прямое сухопутное сообщение между Турцией и Азербайджаном, а также ускорит региональную торговлю и логистику.