03 Դեկտեմբերի 2025 - 11:37
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպան Ալի Ալիզադեն հանդիպել է՝ Իրանի փոխարտգործնախարար Վահիդ Ջալալզադեի, Արտաքին գործերի նախարարության արձանագրության վարչության գլխավոր տնօրեն Ալի Աքբար Նազարիի ու Եվրասիայի վարչության գլխավոր տնօրեն Մանուչեհր Մուրադիի հետ։
APA-ի փոխանցմամբ, այս մասին X-ում գրել է Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատունը։
Հանդիպմանը դեսպան Ալի Ալիզադեն ներկայացրել է՝ Թավրիզում Ադրբեջանի Հանրապետության նոր գլխավոր հյուպատոս Թալեհ Զոհրաբովին։
Հանդիպումների ընթացքում նրանք նաև մտքեր են փոխանակել՝ երկկողմ հարաբերությունների և փոխադարձ շահերի շուրջ։
Հանդիպմանը գլխավոր հյուպատոս Թալեհ Զոհրաբովը՝ Իրանի Արտաքին գործերի նախարարության արձանագրության վարչության գլխավոր տնօրեն Ալի Աքբար Նազարիին է հանձնել իր հյուպատոսական արտոնագիրը։

• Посол Азербайджана провел встречу с иранскими дипломатами
Посол Азербайджанской Республики в Исламской Республике Иран Али Ализаде встретился с заместителем министра иностранных дел Ирана Вахидом Джалалзаде, генеральным директором Управления протокола МИД Али Акбаром Назари и генеральным директором управления Евразии Манучехром Муради.
Как сообщает АПА, об этом написало посольство Азербайджана в Иране в X.
Посол Али Ализаде во время встречи представил им нового генерального консула Азербайджанской Республики в Тебризе Талеха Зохрабова.
В ходе встреч также состоялся обмен мнениями по вопросам двусторонних отношений и взаимного интереса.
Во время встречи с генеральным директором Управления протокола МИД Ирана Али Акбаром Назари генеральный консул Талех Зохрабов вручил ему консульский патент.