25 Նոյեմբերի 2025 - 11:07
Նոյեմբերի 24-ին Պաշտպանության ազգային համալսարանին առընթեր Ռազմական կառավարման ինստիտուտում հանդիպում է տեղի ունեցել Վրաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտպանական ինստիտուտների զարգացման դպրոցի ղեկավարության հետ։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Ադրբեջանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների կողմից ստորագրված «Պաշտպանության և անվտանգության ռազմավարական ծրագիրը», ինչպես նաև Ադրբեջանի անվտանգության քաղաքականությունը։
Վրացական պատվիրակությանը ներկայացված ճեպազրույցում մանրամասն ներկայացվել է Ռազմական կառավարման ինստիտուտի ստեղծման պատմությունը, դրա առաքելությունը, կառուցվածքը, ուսումնական ծրագրերը և պատրաստության ուղղությունները, ինչպես նաև քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։

• Грузия знакомится с системой военного образования Азербайджана
24 ноября в Институте военного управления при Национальном университете обороны состоялась встреча с руководством Школы создания оборонных институтов Министерства обороны Грузии.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны Азербайджана, на встрече были обсуждены «Стратегическая программа по обороне и безопасности», подписанная министерствами обороны Азербайджана и Грузии, а также политика безопасности нашей страны.
На представленном грузинской делегации брифинге были подробно изложены история создания Института военного управления, его миссия, структура, учебные программы и направления подготовки, а также обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес.
Затем была организована экскурсия и представлена информация о проводимых реформах и внедряемых новшествах в сфере военного образования Азербайджана.