• Պետական ​​ծառայություն. Անվտանգության խնդիրեր են հայտնաբերվել հազարից ավելի կառավարական տեղեկատվական ռեսուրսներում
06 Նոյեմբերի 2025 - 12:46
Այս տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին՝ Հատուկ կապի և տեղեկատվական անվտանգության պետական ծառայությունը անվտանգության խնդիրներ է հայտնաբերել 1094 կառավարական տեղեկատվական ռեսուրսներում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Պետական ծառայության տվյալներին, աուդիտների, ներթափանցման թեստերի և մոնիթորինգի արդյունքներով, համապատասխան ծանուցումներ են ուղարկվել կառավարական գործակալություններին՝ խախտումները վերացնելու համար։
Ծառայության տվյալներով՝ հայտնաբերված խոցելիությունների թիվը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 54%-ով։
Միայն հոկտեմբերին անվտանգության խնդիրներ են հայտնաբերվել 75 տեղեկատվական ռեսուրսներում, դա նախորդ տարվա համեմատ 12%-ով պակաս է։

06 Ноября 2025 - 12:22
За январь–октябрь этого года Государственная служба специальной связи и информационной безопасности выявила пробелы в защите 1 094 государственных информационных ресурсов.
Как сообщает Report со ссылкой на данные Госслужбы, по итогам аудитов, пентестов и мониторинга соответствующие уведомления были направлены в госорганы для устранения нарушений.
По данным службы, число выявленных уязвимостей выросло на 54% по сравнению с тем же периодом прошлого года.
Только в октябре пробелы в безопасности обнаружены в 75 информационных ресурсах - это на 12% меньше, чем годом ранее.