• Հեյդար Ալիևի հիմնադրամը դպրոց է կառուցել Գյոյթեփեում
AZERTAC-ի տվյալներով՝ 2024 թվականի հոկտեմբերին Հեյդար Ալիևի հիմնադրամը սկսել է Գյոյթեփեում Վասիֆ Հուսեյնովի անվան թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի նոր շենքի շինարարությունը։ Շինարարությունն արագ ավարտվել է, և դպրոցն այժմ համապատասխանում է ժամանակակից չափանիշներին։
Երկու մասնաշենքից բաղկացած եռահարկ դպրոցական շենքը նախատեսված է 625 աշակերտի համար։ Այն կներառի դասասենյակներ, ֆիզիկայի, քիմիայի և կենսաբանության լաբորատորիաներ, ինֆորմատիկայի, ռազմական պատրաստության կաբինետներ, տեխնիկական սենյակներ, հանդերձարան, ուսուցչանոց, բուժկետ, գրադարան, ճաշարան, հավաքների դահլիճ, սպորտային և մարզադահլիճ, բացօթյա մարզադաշտ (մինի-մարզադաշտ), որոնք համապատասխանում են ժամանակակից չափանիշներին։
Դպրոցը հագեցած է անհրաժեշտ կահույքով և սարքավորումներով, իսկ առարկայական դասարաններն ու լաբորատորիաները հագեցած են ժամանակակից սարքավորումներով։ Բացի այդ, դպրոցի տարածքում իրականացվել են բարկարգման և կանաչապատման աշխատանքներ։

04 Октября 2025 - 11:11
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в октябре 2024 года Фонд Гейдара Алиева приступил к строительству нового здания для полной средней школы номер 2 имени Васифа Гусейнова, расположенной в городе Гёйтепе. Строительные работы были завершены в короткие сроки и было построено учебное заведение, отвечающее современным требованиям.
Трехэтажное здание школы, состоящее из двух корпусов, рассчитано на 625 ученических мест. Здесь будут функционировать классные комнаты, физическая, химическая, биологическая лаборатории, кабинеты информатики, военной подготовки, технические помещения, гардеробная, учительская, медпункт, библиотека, столовая, актовый, спортивный и гимнастический залы, открытая спортивная площадка - министадион, отвечающие современным стандартам.
Школа оснащена необходимой мебелью и оборудованием, а предметные кабинеты и лаборатории - современными наглядными пособиями. Кроме того, на территории школьного двора проведены работы по благоустройству и озеленению.