• Մահացել է Օգտայ Շիրալիևը
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ նա մահացել է այսօր՝ 75 տարեկան հասակում՝ Խազարի շրջանի Շուվալան ավանում գտնվող իր տանը։
TƏBİB-ում նույնպես հաստատել են տեղեկատվությունը։ Caliber.Az-ի հարցմանը ի պատասխան՝ նախարարությունում հայտնել են, որ Շիրալիևի առողջական վիճակի վատթարացման մասին տեղեկատվությունը շտապօգնության կայանում ստացվել է ժամը 17:30-ին։ Շտապօգնության խումբը ժամանել է հասցե և հաստատել նախկին նախարարի մահը։
Օգտայ Շիրալիևը ծնվել է 1950 թվականի օգոստոսի 2-ին Բաքվում՝ բժշկի ընտանիքում։ 1967-ից 1973 թվականներին ավարտել է Ն. Նարիմանովի անվան Ադրբեջանի պետական բժշկական ինստիտուտը՝ «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ:

• Скончался Огтай Ширалиев
Как сообщает Caliber.Az, он скончался сегодня в возрасте 75 лет в своем доме в поселке Шувелян Хазарского района.
В T?BIB также подтвердили информацию. В ответ на запрос Caliber.Az в ведомстве сообщили, что информация об ухудшении состояния здоровья Ширалиева поступила на станцию скорой помощи в 17:30. Прибывшая по адресу бригада скорой помощи констатировала смерть экс-министра.
Напомним, что Огтай Ширалиев родился 2 августа 1950 года в Баку в семье врача. В 1967-1973 годах окончил Азербайджанский государственный медицинский институт имени Н.Нариманова по специальности «Лечебное дело»