30 Սեպտեմբերի 2025 - 17:47
Report-ի փոխանցմամբ՝ Netflix-ի համահիմնադիր Մարկ Ռանդոլֆը այս մասին լրագրողներին ասել է՝ Բաքվում INMerge 2025 նորարարական գագաթնաժողովի շրջանակներում։
Նա ընդգծել է, որ լավ պատմությունները համընդհանուր են և կարող են ստեղծվել աշխարհի ցանկացած վայրում. «Ժամանցային բովանդակությունը չի կարող նույնը լինել բոլորի համար։ Ստրիմինգային հարթակների ուժը կայանում է նրանց կարողության մեջ՝ ստեղծելու բովանդակություն, որը հետաքրքիր կլինի որոշակի լսարանների համար։ Ադրբեջանը այն երկրներից է, որը կարող է ոչ միայն արտադրել գրավիչ բովանդակություն, այլև օգտագործել բազմազան մեդիա արտադրանքներ»։
Ռանդոլֆը ընդգծել է, որ նորարարությունը սկսվում է փոքր, բայց հետևողական քայլերից։
«Հատկապես, եթե դուք գտնվում եք այնպիսի ոլորտում, որը սովոր չէ ռիսկի դիմել։ Ես միշտ խորհուրդ եմ տալիս սկսնակ ձեռնարկատերերին չշտապել ներդրումներ ներգրավել», - նշել է նա։

• Netflix: Азербайджан — страна, где можно создавать интересный контент
Как сообщает Report, об этом сказал журналистам соучредитель компании Netflix Марк Рэндольф в рамках Инновационного саммита INMerge 2025 в Баку.
По его словам, хорошие истории универсальны и могут создаваться в любом уголке мира: «Развлекательный контент не может быть одинаковым для всех. Сила стриминговых платформ заключается в их способности создавать контент, который будет интересен конкретным аудиториям. Азербайджан — одна из тех стран, которая может не только производить интересный контент, но и потреблять разнообразные медиапродукты».
Рэндольф подчеркнул, что реализация инноваций начинается с небольших, но последовательных шагов.
«Особенно если вы находитесь в отрасли, не привыкшей к рискам. Я всегда советую начинающим предпринимателям не торопиться привлекать инвестиции», — отметил он.