15 Մայիսի 2025 - 15:26
Բաքվում տեղի է ոանենում Ադրբեջանի ազգային մամուլի 150-ամյակին նվիրված՝ «ԶԼՄ-ները և հաղորդակցման գործունեությունը թվային դարաշրջանում» թեմայով միջազգային համաժողովի բացման արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, միջոցառումը անցկացվում է՝ Բաքվի պետական համալսարանի և Ուսկուդարի համալսարանի (Թուրքիա) համատեղ կազմակերպությամբ՝ Ադրբեջանի լրատվամիջոցների զարգացման գործակալության, Աուդիովիզուալ խորհրդի և Մամուլի խորհրդի հետ գործընկերությամբ։
Եռօրյա համաժողովը նպատակ ունի զգալի ներդրում ունենալ հաղորդակցության և մեդիա հետազոտությունների մեջ՝ քննարկելով թվային փոխակերպումը, դրա ազդեցությունը մեդիա էկոհամակարգի վրա և դրա գլոբալ հետևանքները։
Համաժողովի առաջին օրը կլսվի 48 զեկույց՝ 7 սեկցիաներում։
Ընդհանուր առմամբ, համաժողովի համար ընդունվել է մոտ 300 հոդված և 100 թեզիս։ Միջոցառման ընթացքում նախատեսվում է կազմակերպել 19 առերես և մինչև 24 առցանց պանելային քննարկումներ՝ նվիրված մեդիայի տարբեր ուղղություններին։

В Баку проходит церемония открытия международной конференции на тему «Медиа и коммуникационная деятельность в цифровую эпоху», посвященной 150-летию национальной прессы Азербайджана.
Как сообщает Report, мероприятие проходит при совместной организации Бакинского государственного университета и Университета Ускюдар (Турция) в партнерстве с Агентством развития медиа Азербайджана, Аудиовизуальным советом и Советом прессы.
Трехдневная конференция, на которой будет обсуждена цифровая трансформация, ее влияние на экосистему СМИ и последствия на глобальном уровне, призвана внести значительный вклад в исследования в сфере коммуникаций и медиа.
В первый день конференции будет заслушано 48 докладов в 7 секциях.
Всего на конференцию принято около 300 статей и 100 тезисов. В ходе мероприятия планируется организовать 19 очных и до 24 онлайн-панельных дискуссий по различным направлениям медиа.