• Ադրբեջանցի փորձագետը դարձել է հայկական հաղորդման հյուրը. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հայտնի տրանսպորտային փորձագետ Ռաուֆ Աղամիրզոևը մասնակցել է հայկական Factor TV հեռուստաալիքի հաղորդմանը։
Ինչպես Armenia.Az-ին ասել է ինքը՝ Աղամիրզոևը, նա իր տեսակետն է ներկայացրել առավելությունների և եկամուտների վերաբերյալ, որոնք հնարավոր կդառնան Արևմտյան Զանգեզուրով անցնող տրանսպորտային միջանցքի բացմամբ, խոսել է դրա օգուտների մասին ոչ միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի, այլև ամբողջ տարածաշրջանի՝ Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Իրանի, ինչպես նաև Չինաստանի, Կենտրոնական Ասիայի, Հարավարևելյան Ասիայի երկրների համար։
Նշենք, որ Ռաուֆ Աղամիրզոևը Ադրբեջանի թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությանը կից Դիտորդական խորհրդի անդամ է։

Известный транспортный эксперт Рауф Агамирзоев принял участие в передаче армянского канала Factor TV.
Как сообщил Armenia.Az сам Р. Агамирзоев, он изложил свою позицию о преимуществах и доходах, которые станут возможны с открытием транспортного коридора через Западный Зангезур, о пользе его не только для Азербайджана и Армении, но и всего региона, Турции, России, Ирана, а также Китая, стран Центральной Азии, Юго-Восточной Азии и т.д.
Отметим, что Рауф Агамирзоев является членом Наблюдательного совета при Министерстве цифрового развития и транспорта Азербайджана.