12 Մայիսի 2025 - 17:16
Ծառայողական և մարտական առաջադրանքների կատարման գործում աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողներ պարգևատրվել են Պետական սահմանապահ ծառայության ղեկավարության կողմից։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պետական սահմանապահ ծառայությունից, պարգևատրման արարողությանը ելույթ ունեցած ՊՍԾ պետ, գեներալ-գնդապետ Էլչին Գուլիևը նշել է Ադրբեջանում բանակաշինության ոլորտում ձեռք բերված նվաճումները և ընդգծել, որ սահմանային անվտանգությունը միշտ գտնվում է երկրի ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում։
Պարգևատրված սահմանապահները երախտագիտություն են հայտնել ցուցաբերված ուշադրության և վստահության համար և վստահեցրել, որ կշարունակեն արժանապատվորեն կատարել պետական սահմանի պաշտպանության առաջադրանքները։

Группа военнослужащих, отличившихся при выполнении служебно-боевых задач, награждена руководством Государственной пограничной службы.
Как сообщили Armenia.Az в ГПС, выступивший на церемонии награждения начальник Госпогранслужбы генерал-полковник Эльчин Гулиев отметил достижения в области армейского строительства в Азербайджане и подчеркнул, что пограничная безопасность всегда находится в центре внимания руководства страны.
Награждённые пограничники выразили благодарность за проявленное внимание и оказанное доверие, заверили, что и впредь будут достойно выполнять задачи по охране государственной границы.