• Սամիր Մամեդով. Ադրբեջանը կառաջադրի իր թեկնածությունը Համաշխարհային փոստային միության կառավարման խորհրդի համար
13 Մայիսի 2025 - 14:31
Ադրբեջանը կմասնակցի Համաշխարհային փոստային միության 28-րդ համագումարին, որը կկայանա Դուբայում (ԱՄԷ) սեպտեմբերի 7-ից 19-ը:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Բաքվում անցկացվող Եվրոպայի և ԱՊՀ փոստային ծառայությունների ղեկավարների առաջին ֆորումում հայտարարել է թվային զարգացման և տրանսպորտի փոխնախարար Սամիր Մամեդովը:
Մամեդովի խոսքով, համագումարում կքննարկվի Ադրբեջանի թեկնածությունը կազմակերպության վարչական խորհրդի, ինչպես նաև Փոստային օպերացիաների խորհրդի համար։
Փոխնախարարը հավելել է, որ Ադրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս փոստային ոլորտում միջազգային համագործակցությանը։

Азербайджан примет участие в 28-м Конгрессе Всемирного почтового союза, который пройдет в Дубае (ОАЭ) 7-19 сентября.
Как сообщает Report, об этом сказал заместитель министра цифрового развития и транспорта Самир Мамедов на проходящем в Баку I Форуме лидеров почтовых служб Европы и СНГ.
По словам С. Мамедова, на конгрессе будет рассмотрена кандидатура Азербайджана в Административный совет организации, а также в Совет почтовых операций.
Замминистра добавил, что Азербайджан придает большое значение международному сотрудничеству в почтовой сфере.