08 Մայիսի 2025 - 14:46
Դատախազությունը բարձր մակարդակով կատարում է իր մասնագիտական պարտականությունները հանցավորության դեմ պայքարում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Բաքվի դատախազ Էլշան Աբբասովը՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի ծննդյան 102-ամյակին և Բաքվի քաղաքային դատախազության նոր մասնաշենքի բացմանը նվիրված միջոցառման ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ դատախազության մարմիններում գերակայությունը քաղաքացիների գոհունակությունն է, իսկ նոր շենքերն ու բարելավված ենթակառուցվածքները նույնպես բարձրացնում են նրանց մասնագիտական գործունեության մակարդակը։
«Ես հավատում եմ, որ նոր մասնաշենքի ժամանակակից պայմանները կնպաստեն Բաքվի քաղաքային դատախազության ավելի արդյունավետ գործունեությանը», - ասել է նա։

Органы прокуратуры выполняют свои профессиональные обязанности по борьбе с преступностью на высоком уровне.
Как сообщает Report, об этом заявил прокурор города Баку Эльшан Аббасов на мероприятии, приуроченном ко 102-й годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева и открытию нового корпуса административного здания Прокуратуры города Баку.
По его словам, в органах прокуратуры приоритетом является удовлетворенность граждан, и новые здания, улучшение инфраструктуры также поднимают их профессиональную деятельность на высокий уровень.
«Верю, что современные условия нового корпуса будут способствовать еще более эффективной и продуктивной деятельности Бакинской городской прокуратуры», — сказал он.