• Մուխտար Բաբաևը՝ կլիմայի վերաբերյալ ազգային պլանների կարևորության մասին
COP29-ի նախագահ Մուխտար Բաբաևը ելույթ է ունեցել Կոպենհագենում՝ կլիմայի հարցերով նախարարական համաժողովում և նշել է կլիմայի վերաբերյալ ազգային պլանների կարևորության մասին:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է Х սոցիալական ցանցի պաշտոնական էջում տեղեկատվության մեջ։
«COP29-ի նախագահ Մուխտար Բաբաևն այսօր ելույթ է ունեցել՝  Կոպենհագենում կլիմայի փոփոխության հարցերով նախարարական համաժողովի առաջին լիագումար նիստում։ Իր ելույթում նա ընդգծել է՝ կլիմայի վերաբերյալ ազգային պլանների կարևորությունը՝ հաջորդ տասնամյակի կլիմայական գործողությունները ուղղորդելու գործում և ցուցադրել է՝ Բաքվում կայացած COP29-ում համաձայնեցված կանաչ ներդրումների անհրաժեշտությունը», - ասվում է հայտարարության մեջ։

• Мухтар Бабаев о важности национальных планов по климату
Президент СОР29 Мухтар Бабаев выступил на министерской конференции по климату в Копенгагене, отметил важность национальных планов по климату.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в информации на официальной странице в социальной сети Х.
«Президент COP29 Мухтар Бабаев сегодня выступил на первом пленарном заседании министерской конференции по климату в Копенгагене. В своем выступлении он подчеркнул важность национальных планов по климату в руководстве климатическими действиями на следующее десятилетие и продемонстрировал необходимость зеленых инвестиций, согласованных на СОР29 в Баку», — говорится в сообщении.