• ԱՄՆ-ն և ՆԱՏՕ-ն քննարկել են Ադրբեջանի հետ անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը
ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ուգո Գևարան հանդիպել է Թբիլիսիում ՆԱՏՕ-ի համակարգող գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանատան պաշտոնական Facebook-յան էջում զետեղված հրապարակման մեջ:
Նշվում է, որ հանդիպմանը քննարկվել են ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերային գործունեության և անվտանգության ոլորտում համագործակցության հարցեր։
«Միացյալ Նահանգները բարձր են գնահատում Ադրբեջանի զինծառայողների մասնակցությունը «ՆԱՏՕ-Վրաստան 2025» համակարգչային օժանդակությամբ մարտավարական շտաբային զորավարժություններին և աջակցում Ադրբեջանի կայուն համագործակցությանը ՆԱՏՕ-ի հետ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Временный поверенный в делах США Уго Гевара встретился с руководителем Координационного Офиса НАТО в Тбилиси Александром Винниковым.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации на официальной странице посольства США в Азербайджане в Facebook.
Отмечается, что на встрече обсуждались вопросы партнёрской деятельности с НАТО и сотрудничества в сфере безопасности.
«Соединённые Штаты высоко оценивают участие азербайджанских военнослужащих в тактико-штабных учениях с компьютерной поддержкой «НАТО–Грузия 2025» и поддерживают устойчивое сотрудничество Азербайджана с НАТО», — говорится в сообщении.