• Հիքմեթ Հաջիևը հանդիպում է անցկացրել լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ
Մամուլի զարգացման գործակալությունում հանդիպում է տեղի ունեցել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևի և առաջատար մեդիա կազմակերպությունների ղեկավարների միջև:
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Մամուլի զարգացման գործակալությունից։
Հանդիպմանը մասնակցել են Մամուլի զարգացման գործակալության գործադիր տնօրենը, Վերահսկիչ խորհրդի անդամները, ինչպես նաև հեռուստաալիքների, լրատվական գործակալությունների, տպագիր և առցանց պարբերականների ղեկավարներ։
Հիքմեթ Հաջիևը նշել է, որ պետության ղեկավարի ղեկավարությամբ իրականացված բարեփոխումների շնորհիվ, այսօր մամուլը, լինելով Ադրբեջանի առաջընթացի և ժամանակակից հասարակության կառուցման ակտիվ մասնակից, ընդլայնել է իր միջազգային կապերը և ազդեցության հնարավորությունները համաշխարհային տեղեկատվական տարածությունում, ինչպես նաև մեծացրել իր մրցունակությունը։

• Хикмет Гаджиев провел встречу с руководителями медиа-субъектов
В Агентстве развития медиа под руководством помощника президента Азербайджана - заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева состоялась встреча с руководителями ведущих медиа-субъектов.
Об этом Report сообщили в Агентстве развития медиа.
Во встрече приняли участие исполнительный директор Агентства развития медиа, члены Наблюдательного совета, а также руководители телеканалов, информационных агентств и печатных и интернет-изданий.
Хикмет Гаджиев отметил, что благодаря реформам, проводимым под руководством главы государства, сегодня медиа, являясь активными участником прогресса Азербайджана и построения современного общества, расширили свои международные связи и возможности влияния в глобальном информационном пространстве, повысили свою конкурентоспособность.