• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կտրուկ դատապարտել է Մելանի Ջոլիին
Ադրբեջանի արտգործնախարարության խոսնակ Այխան Հաջիզադեն խիստ քննադատել է Կանադայի արտգործնախարար Մելանի Ջոլիին՝ կողմնակալության և Հայաստանի կողմից ադրբեջանական ժողովրդի դեմ կատարված հանցագործությունները անտեսելու համար։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի արտգործնախարարության ներկայացուցիչը այս մասին գրել է Х սոցիալական ցանցում:
Հաջիզադեն մեղադրել է կանադացի նախարարին հայկական սփյուռքի տեսլականները ի վնաս իր երկրի ազգային շահերի առաջ տանելու մեջ։
«Կանադայի ազգային շահերը առաջնահերթ համարելու և միջազգային ասպարեզում հեղինակությունը պահպանելու փոխարեն, Կանադայի Հայկական ազգային կոմիտեի շահերի պաշտպանությանը մասնակցելը լուրջ հարցեր է առաջացնում արտգործնախարարի դերի համար անհրաժեշտ դատողության և տեղեկացվածության վերաբերյալ», - ասել է Հաջիզադեն։

• МИД Азербайджана резко раскритиковал Мелани Жоли
Пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде резко раскритиковал министра иностранных дел Канады Мелани Жоли за предвзятость и игнорирование преступлений, совершенных Арменией против азербайджанского народа.
Как сообщает Armenia.Az, об этом представитель азербайджанского внешнеполитического ведомства написал в соцсети Х.
А.Гаджизаде обвинил канадского министра в продвижении видений армянской диаспоры в ущерб национальным интересам своей страны.
«Вместо того, чтобы отдавать приоритет национальным интересам Канады и сохранять доверие на международной арене, участие в защите интересов Армянского национального комитета Канады вызывает серьезные вопросы о суждениях и информированности, необходимых для роли министра иностранных дел», – заявил Гаджизаде.