24 Ապրիլի 2025 - 11:47
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ երկօրյա միջոցառումը կազմակերպել է Ադրբեջանի տիեզերական գործակալությունը (Azərkosmos):
Համաժողովի շրջանակներում կքննարկվեն այնպիսի արդիական թեմաներ, ինչպիսիք են՝ «Երկրի հեռահար զոնդավորումը կայուն տարածաշրջանային զարգացման համար», «Արբանյակային կապի դերը Կենտրոնական Եվրասիայում», «Նորարարություններ և ներդրումներ տիեզերական արդյունաբերության մեջ», «Փոքր արբանյակներ», «Արբանյակային տեխնոլոգիաների դերը տարածաշրջանային մարտահրավերներին դիմակայելու գործում»։
Միջոցառմանը մասնակցում է 400 հոգի, որոնք ներկայացնում են 112 կազմակերպություններ 35 երկրներից: Մասնակիցների թվում են ներկայացուցիչներ Մերձավոր Արևելքից, Եվրոպայից, Ասիայից, Հյուսիսային և Հարավային Ամերիկայից և Աֆրիկայից:

24 Апреля 2025 - 09:47
Как сообщает Trend, двухдневное мероприятие организовано Космическим агентством Азербайджана (Azərkosmos).
В рамках конференции будут рассмотрены актуальные темы, такие как «Дистанционное зондирование Земли для устойчивого регионального развития», «Роль спутниковой связи в Центральной Евразии», «Инновации и инвестиции в космическую промышленность», «Малогабаритные спутники», «Координация международной космической деятельности в целях устойчивого развития», «Роль спутниковых технологий в решении региональных вызовов».
Мероприятие собрало более 400 участников, представляющих 112 организаций из 35 стран. В числе участников — представители регионов Ближнего Востока, Европы, Азии, Северной и Южной Америки, а также Африки.