• Փաշինյանը՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի դրոշներն այրելու մասին. դա սադրանք է
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դատապարտել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի դրոշների հրկիզումը Երևանում այսպես կոչված «հայոց ցեղասպանության» տարելիցին նվիրված ջահերով երթի մեկնարկից առաջ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Հայաստանի վարչապետի դիրքորոշումը հայկական լրատվամիջոցների հետ զրույցում ներկայացրել է նրա մամուլի քարտուղար Նազենի Բաղդասարյանը։
«Վարչապետ Փաշինյանը դատապարտում է այս գործելաոճը՝ այն համարելով անպատասխանատու և անընդունելի։ Միջազգային ճանաչված պետության, հատկապես՝ հարևան պետությունների դրոշների հրկիզումը պետության ղեկավարի կողմից այլ կերպ չի կարող գնահատվել։ Սա սադրիչ գործելաոճ է»,- ասել է Բաղդասարյանը։

24 Апреля 2025 - 09:45
Премьер-министр Армении Никол Пашинян осудил сжигание флагов Азербайджана и Турции перед стартом факельного шествия в Ереване, приуроченного к годовщине так называемого «геноцида армян».
Как передает Armenia.Az, позицию армянского премьера озвучила в комментарии армянским СМИ его пресс-секретарь Назени Багдасарян.
«Премьер-министр Пашинян осуждает эту практику, считая ее безответственной и неприемлемой. Сожжение флагов международно признанного государства, тем более соседних государств, главой государства не может быть расценено иначе. Это провокационная и провоцирующая практика», — заявила Багдасарян.