24 Ապրիլի 2025 - 11:08
Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի (խորհրդարանի) նախագահ Սահիբա Գաֆարովան իր թուրք գործընկեր Նուման Քուրթուլմուշի հետ հեռախոսազրույցում աջակցություն է հայտնել Ստամբուլում տեղի ունեցած երկրաշարժերի ֆոնին։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակը մտահոգություն է հայտնել բնական երևույթի կապակցությամբ՝ ընդգծելով, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան, որպես եղբայրական երկրներ, միշտ միասին են՝ թե՛ լավ, թե՛ դժվար օրերին։
Նուման Քուրթուլմուշը երախտագիտություն է հայտնել ցուցաբերած ուշադրության ու աջակցության համար, ինչպես նաև տեղեկատվություն է տրամադրել երկրաշարժերի հետևանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումների մասին։

• Гафарова выразила поддержку турецкому коллеге
Председатель Милли Меджлиса (парламент) Азербайджана Сахиба Гафарова в телефонном разговоре в турецким коллегой Нуманом Куртулмушем выразила поддержку на фоне произошедших в Стамбуле землетрясений.
Как сообщает Report, спикер азербайджанского парламента выразила обеспокоенность в связи природным явлением, подчеркнув что Азербайджан и Турция, как братские страны, всегда вместе, и в хорошие, и в трудные дни.
Нуман Куртулмуш выразил благодарность за проявленное внимание и поддержку, предоставил информацию о мерах, предпринимаемых для устранения последствий землетрясений.