• Ադրբեջանական բանակը չի կրակում քաղաքացիական օբյեկտների ուղղությամբ
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության տարածած տեղեկությունը, թե ապրիլի 23-ին՝ ժամը 22:20-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները, իբր, կրակ են բացել Խազնավար բնակավայրի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարության մեջ։
«Մենք ևս մեկ անգամ ընդգծում ենք, որ ադրբեջանական բանակը երբեք չի կրակում խաղաղ բնակչության և օբյեկտների ուղղությամբ: Նման նպատակաուղղված ապատեղեկատվություն տարածելով՝ հակառակ կողմը փորձում է թաքցնել իր սադրանքները և մոլորեցնել միջազգային հանրությանը», - ասված է պաշտպանական գերատեսչության հայտարարության մեջ։

• Минобороны: Азербайджанская армия не стреляет по гражданским объектам
Распространенная Министерством обороны Армении информация о том, что 23 апреля около 22:20 подразделения азербайджанской армии якобы открыли огонь в направлении населенного пункта Хазнавар, не соответствует действительности.
«Еще раз подчеркиваем, что азербайджанская армия никогда не стреляет по гражданскому населению и объектам. Распространяя такую целенаправленную дезинформацию противоположная сторона пытается скрыть свои провокации и ввести в заблуждение международную общественность», — заявили в Минобороны.