• Ղրղզստանի մշակույթի նախարարը վստահ է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների զարգացման հարցում
Ղրղզստանում Ադրբեջանի մշակույթի օրերի անցկացումը երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակի հերթական վկայությունն է։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը Բիշքեկից, այս մասին Ադրբեջանի մշակույթի օրերի բացման արարողության ժամանակ հայտարարել է Ղրղզստանի մշակույթի, տեղեկատվության, սպորտի և երիտասարդության քաղաքականության նախարար Միրբեկ Մամբետալիևը։
Նա հիշեցրել է, որ անցյալ տարի Բաքվում անցկացվել են Ղրղզստանի մշակույթի օրեր, և ընդգծել է նման միջոցառումների կարևորությունը ժողովուրդներին մերձեցնելու առումով։
«Վստահ եմ, որ մեր երկրների միջև մշակութային և հումանիտար համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ»,- նշել է նախարարը։

ЗакрытьМинистр культуры Кыргызстана уверен в развитии связей с Азербайджаном
Дни культуры Азербайджана в Кыргызстане — очередное подтверждение дружественных связей между двумя странами.
Как передает Report из Бишкека, об этом заявил министр культуры, информации, спорта и молодежной политики Кыргызстана Мирбек Мамбеталиев на церемонии открытия Дней азербайджанской культуры.
Он напомнил, что в прошлом году в Баку прошли Дни культуры Кыргызстана, и подчеркнул важность таких мероприятий для сближения народов.
«Уверен, что культурно-гуманитарное сотрудничество между нашими странами будет развиваться и впредь», — отметил министр.