21 Ապրիլի 2025 - 15:24
Հունիսի 10-12-ը Բաքվի Էքսպո կենտրոնում կանցկացվի՝ Թուրքական II առևտրայի տոնավաճառ - ֆորումը և Թուրքական պետություններ առևտրի և ներդրումային համագործակցության ցուցահանդեսը։
Այս մասին Report-ին տեղեկացրել է Թուրքական պետությունների կազմակերպությունում (ԹՊԿ):
Սա թուրքական պետությունների խոշորագույն ֆորումն է գործարար աշխարհում։ Ցուցահանդեսի նպատակն է՝ զարգացնել համագործակցությունը ԹՊԿ-ի անդամ երկրների և դիտորդների միջև արդյունաբերության, ներդրումների, տեխնոլոգիաների ու ծառայությունների ոլորտներում, ինչպես նաև պարզեցնել այդ ծառայությունների վաճառքը աշխարհի այլ տարածաշրջաններում։
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն արտադրանք և նոր տեխնոլոգիաներ ավելի քան 20 ոլորտներում։ Էկրանին նաև կհեռարձակվեն փորձագետների հետ համաժողովներ՝ նվիրված երկրներում ներդրումային հնարավորություններին, կարևոր ոլորտներին, գործարարների խնդիրներին, դրանց լուծման առաջարկներին և այլ համապատասխան թեմաներին։

21 Апреля 2025 - 13:24
В Бакинском Экспоцентре 10-12 июня пройдет II Тюркская торговая ярмарка – Форум и выставка торгово-инвестиционного сотрудничества тюркских государств.
Об этом Report сообщили в Организации тюркских государств (ОТГ).
Это крупнейший форум тюркских государств в деловом мире. Целью выставки является развитие сотрудничества в сферах промышленности, инвестиций, технологий и услуг между странами-членами и наблюдателями ОТГ, а также упростить продажу этих услуг в другие регионы мира.
На ярмарке будут представлены продукция и новые технологии более чем в 20 сферах. На экране также будут транслироваться конференции с участием экспертов, посвященные инвестиционным возможностям стран, важным секторам, проблемам бизнесменов, предложениям по их решению и другим актуальным темам.
Напомним, что I Тюркская торговая ярмарка – Форум и выставка торгово-инвестиционного сотрудничества тюркских государств прошла в Стамбульском выставочном центре в ноябре прошлого года.