• Ադրբեջանն ավարտում է դեպի Խանքենդի նոր ճանապարհի շինարարությունը
Ազատագրված տարածքներում ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերի շրջանակներում Աղդամ-Ասկերան-Խոջալու-Խանքենդի ճանապարհի շինարարությունը 72%-ով ավարտված է։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությանը։
Ճանապարհը սկիզբ է առնում Բարդա-Աղդամ ճանապարհից և ունի 33,6 կմ ընդհանուր երկարություն։ Ներկայումս տարվում են հողային աշխատանքներ, շարունակվում է ճանապարհի վրա գտնվող 5 միաթռիչք և եռաթռիչք կամուրջների շինարարությունը:
Նշենք, որ Աղդամ-Ասկերան-Խոջալու-Խանքենդի ավտոճանապարհը կհեշտացնի տեղաշարժը տարածաշրջանում, էական ազդեցություն կունենա գյուղատնտեսության և զբոսաշրջության զարգացման վրա, ինչպես նաև թույլ կտա Բարդայից գնալ Խանքենդի, Շուշա և Լաչին՝ շրջանցելով Աղդամը:

• Азербайджан достраивает новую дорогу в Ханкенди
Строительство автомобильной дороги Агдам — Аскеран — Ходжалы — Ханкенди в рамках проектов дорожной инфраструктуры на освобожденных территориях завершено на 72%.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана.
Дорога берет начало от автомобильной дороги Барда — Агдам и имеет общую протяженность 33,6 км. В настоящее время проводятся земляные работы, а также продолжается строительство 5 одно- и трехпролетных мостов на 1,6, 4,4, 7,2, 9,6 и 14-м километрах дороги.
Отметим, что автомобильная дорога Агдам — Аскеран — Ходжалы — Ханкенди упростит передвижение в регионе, окажет значительное влияние на развитие сельского хозяйства и туризма, а также позволит водителям из Барды ездить в Ханкенди, Шушу и Лачин в объезд Агдама.