19 Ապրիլի 2025 - 10:40
Այս տարվա առաջին եռամսյակում Ադրբեջանը 812,3 միլիոն մանաթ է հատկացրել՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման համար։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Ֆինանսների նախարարությանը, սա 33.5%-ով պակաս է 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
Հիշեցնենք, որ 2021-2024 թվականներին Ադրբեջանի պետական բյուջեից օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման համար հատկացվել է 17,6 միլիարդ մանաթ, այդ թվում՝ 5,35 միլիարդ մանաթ՝ 2024 թվականին: 2025 թվականին այդ նպատակների համար նախատեսվում է հատկացնել 4 միլիարդ մանաթ:

19 Апреля 2025 - 10:06
В I квартале этого года Азербайджан направил 812,3 млн манатов на восстановление и реконструкцию освобожденных от оккупации территорий.
Как сообщает Report со ссылкой на Министерство финансов, это на 33,5% меньше по сравнению с аналогичным периодом 2024 года.
Напомним, что в 2021-2024 годах из государственного бюджета Азербайджана на восстановление и реконструкцию освобожденных от оккупации территорий было выделено 17,6 млрд манатов, в том числе 5,35 млрд манатов в 2024 году. В 2025 году на эти цели планируется выделить 4 млрд манатов.