• Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի բնակիչները սարքավորումներ են ստացել ինքնազբաղվածության ծրագրի շրջանակներում
Ինքնազբաղվածության ծրագրի շրջանակում Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի շրջանների բնակիչներին տրամադրվել է փոքր բիզնեսի համար սարքավորումներ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը` հղում անելով աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարարությանը, ծրագրի մասնակիցները միջոցներ են ստացել ավտոլվացման կետերի, հացաբուլկեղենի, գեղեցկության սրահների և մսագործական խանութների բացման համար։
Գերատեսչության տվյալներով՝ ինքնազբաղվածության ծրագրի շրջանակներում ազատագրված տարածքներում սեփական բիզնես հիմնած նախկին հարկադիր վերաբնակների ընդհանուր թիվը հասել է 262-ի։ Նրանցից 66-ը ապրում է Ֆիզուլիում և Ջաբրայիլում։

16 Апреля 2025 - 16:39
В рамках программы самозанятости жителям Физулинского и Джебраильского районов передано оборудование для ведения малого бизнеса.
Как сообщает Report со ссылкой на Министерство труда и социальной защиты населения, участники программы получили средства для открытия автомоек, пекарен, салонов красоты и мясных лавок.
По данным ведомства, общее число переселенцев, которые основали собственное хозяйство на освобожденных территориях в рамках программы самозанятости, достигло 262 человек. Из них 66 человек проживают в Физули и Джебраиле.