16 Ապրիլի 2025 - 14:26
ՊՆ անձնակազմի գլխավոր վարչության գաղափարական աշխատանքի և բարոյահոգեբանական աջակցության վարչությունը հանդիպումներ է անցկացրել՝ տարբեր ստորաբաժանումներում ծառայող նորակոչիկների հետ։
Միջոցառումներում հատուկ ոշադրություն է դարձվել՝ ազգային և հոգևոր արժեքների սերմանմանը, զորամասերում բարոյահոգեբանական վիճակի, սոցիալական խնդիրների ուսումնասիրությանը, օրինականության և զինվորական կարգապահության ամրապնդման հարցերին:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են՝ նորակոչիկների անձնային և հոգեբանական բնութագրերի ուսումնասիրությունը, զինծառայությանը հարմարվելը, անձնակազմի որակյալ սնուցումը` ստանդարտներին համապատասխան, ծառայության ընթացքում անձնակազմի առողջությունը պահպանելու նպատակով անվտանգության կանոնների պահպանումը:
Հանդիպումների ընթացքում ուսուցողական զրույցներ են անցկացվել՝ զինվորական եղբայրության ու բարեկամության դերի և կարևորության, զինվորական կարգապահության ամրապնդման, մարտական հերթապահության կատարման, կանոնակարգի շրջանակներում փոխհարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ, անցկացվել են մի շարք մշակութային և այլ զանգվածային միջոցառումներ։

16 Апреля 2025 - 11:26
Управлением по идеологической работе и морально-психологическому обеспечению Главного управления по личному составу Министерства обороны были проведены встречи с новобранцами, несущими службу в различных подразделениях.
Основное внимание на мероприятиях было уделено привитию национально-духовных ценностей, изучению морально-психологического состояния, социальных проблем в воинских коллективах, вопросам укрепления правопорядка и воинской дисциплины.
В ходе проведенных встреч в центре внимания находились вопросы изучения личностно-психологических особенностей новобранцев, их адаптации к военной службе, качественного питания личного состава в соответствии с нормами, соблюдения правил безопасности в целях сохранения здоровья личного состава в процессе службы.
В ходе встреч были проведены просветительские беседы о роли и значении солдатского братства и дружбы в укреплении воинской дисциплины, несении боевого дежурства, налаживании взаимоотношений в рамках уставов, проведен ряд культурно-массовых мероприятий.