• Meta-ն սեմինար է անցկացրել Ադրբեջանի պետական ​​​​կառույցների համար
Ադրբեջանի էլեկտրոնային անվտանգության ծառայությունում (ԷԱԾ) հանդիպում է անցկացվել՝ ամերիկյան Meta ընկերության ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ կիբերանվտանգության, սոցիալական ցանցերի օգտատերերի պաշտպանության և համագործակցության նոր ուղղությունների հարցեր։
Meta-ի ներկայացուցիչները նաև վերապատրաստման սեմինար են անցկացրել մի շարք պետական հիմնարկների աշխատակիցների համար ADA համալսարանում: Քննարկվել են Ադրբեջանում Facebook-ի, Instagram-ի և WhatsApp-ի օգտատերերի առջև ծառացած առկա խնդիրները, այդ թվում՝ թվային անվտանգությունը, բովանդակության հետ արդյունավետ աշխատանքը և հովանավորվող հրապարակումները։

• Meta провела семинар для азербайджанских госструктур
В Службе электронной безопасности (СЭБ) Азербайджана прошла встреча с представителями американской компании Meta.
Как сообщает Report, в ходе встречи обсуждались вопросы кибербезопасности, защита пользователей соцсетей и новые направления сотрудничества.
Также представители Meta провели обучающий семинар для сотрудников ряда государственных учреждений на базе Университета ADA. Обсуждались актуальные проблемы, с которыми сталкиваются пользователи Facebook, Instagram и WhatsApp в Азербайджане, включая цифровую безопасность, эффективную работу с контентом и спонсорскими публикациями.