14 Ապրիլի 2025 - 13:37
Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպանատունն իջեցրել է իր դրոշները և էլեկտրոնային սգո գիրք բացել՝ ուկրաինական Սումի քաղաքի հրթիռակոծության հետևանքով զոհվածների վերաբերյալ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ուկրաինայի դեսպան Յուրի Գուսևը։
«Այսօր Ադրբեջանում Ուկրաինայի դեսպանատան և ամբողջ աշխարհում Ուկրաինայի օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչությունների պետական դրոշները խոնարհված են՝ ի նշան զոհերի: Զոհվել է 34 մարդ, ևս 117-ը վիրավորվել: Անկեղծ ցավակցություն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին»,- գրել է նա:
Դեսպանը նշել է, որ սգո էլեկտրոնային գիրքը կգործի ապրիլի 14-ին և 15-ին։ Ցավակցություն հայտնել կարելի է՝ էլեկտրոնային նամակ ուղարկելով [email protected] հասցեով:

14 Апреля 2025 - 13:37
Посольство Украины в Азербайджане приспустило флаги и открыло электронную книгу траура по погибшим в результате ракетного удара по украинскому городу Сумы.
Как передает Armenia.Az, об этом посол Украины Юрий Гусев написал на своей странице в Facebook.
«Сегодня государственные флаги в посольстве Украины в Азербайджанской Республике и зарубежных дипломатических учреждениях Украины по всему миру приспущены в знак траура по погибшим. Погибло 34 человека, пострадало еще 117 человек. Выражаем искренние соболезнования семьям и близким погибших», — написал он.
Посол отметил, что электронная книга траура будет действовать 14 и 15 апреля. Выразить соболезнования можно, отправив электронное письмо на адрес [email protected].