• Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավարը՝ Ադրբեջանի աջակցության մասին
Ինչպես հաղորդում է Report-ի տեղական բյուրոն, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը՝ Անթալիայում IV Դիվանագիտական ֆորումի փակման արարողության ժամանակ լրագրողների հարցերին պատասխանելու ժամանակ
Նախարարի խոսքով՝ Ադրբեջանը Թուրքիայի հետ համագործակցում է՝ Սիրիայի անվտանգության աջակցության, ենթակառուցվածքների վերականգնման և տնտեսության հարցերով։
«Ադրբեջանի կողմից տրամադրված ցանկացած աջակցություն մեզ համար շատ արժեքավոր է։ Մենք ողջունում ենք այս հարցում ձեռնարկվող նախաձեռնությունները», - նշել է Ֆիդանը։
ԱԳՆ ղեկավարը ընդգծել է, որ Բաքվին ու Անկարային կապում են ոչ միայն եղբայրական հարաբերությունները, կողմերը պետական կառույցների մակարդակով մասնագիտական համագործակցություն են ստեղծել։

• Глава МИД Турции о поддержке Азербайджана
Как сообщает местное бюро Report, об этом заявил глава турецкого МИД Хакан Фидан, отвечая на вопросы журналистов на церемонии закрытия IV Дипломатического форума в Анталье.
По словам министра, Азербайджан работает с Турцией в вопросе поддержки безопасности, восстановления инфраструктуры и экономики Сирии.
«Любая поддержка, оказываемая Азербайджаном, очень ценна для нас. Мы приветствуем инициативы, предпринимаемые в этом вопросе», — отметил Фидан.
Глава МИД подчеркнул, что Баку и Анкару связывают не просто братские отношения, стороны наладили профессиональное сотрудничество на уровне госструктур.