• Ալիև. միջազգային փորձագետներն այցելում են Ադրբեջան՝ համաշխարհային օրակարգի կարևոր խնդիրներ լուծելու
09 Ապրիլի 2025 - 10:52
Նման միջոցառումներ մի քանի անգամ անցկացվել են։ Տարբեր երկրներից միջազգային փորձագետների մեծ խումբ է այցելում Ադրբեջան՝ համաշխարհային օրակարգի կարևոր խնդիրներ լուծելու համար։ Այս բոլոր այցելությունները օգնում են ավելի լավ ճանաչել Ադրբեջանին և զգալ երկրի զարկերակը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է ADA համալսարանում ընթացող «Դեպի նոր աշխարհակարգ» խորագրով միջազգային ֆորումում։
«Ադրբեջանի պատմական տարածքների ազատագրումից հետո միջազգային փորձագետների պարբերական այցելությունները ազատագրված տարածքներ, իհարկե, ավելի շատ տեղեկություններ են տալիս մեր երկրի պատմության, հակամարտության պատմության, Ադրբեջանի ներկայիս իրողությունների մասին»,- նշել է պետության ղեկավարը։

• Алиев: Международные эксперты посещают Азербайджан для решения важных вопросов глобальной повестки дня
09 Апреля 2025 - 09:52
Такие мероприятия проводились несколько раз. Большая группа международных экспертов из разных стран посещает Азербайджан для решения важных вопросов глобальной повестки дня. Все эти визиты помогают лучше узнать Азербайджан, почувствовать пульс страны.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев на проходящем в Университете АДА международном форуме на тему «К новому миропорядку».
«Регулярные визиты международных экспертов на освобожденные территории после освобождения исторических территорий Азербайджана, конечно же, дают больше информации об истории нашей страны, об истории конфликта, о сегодняшних реалиях Азербайджана», — отметил глава государства.