Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը Նովրուզի տոնի կապակցությամբ շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Այս մասին հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ադրբեջանական պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությանը։
«Պարոն նախագահ, հարգելի եղբայր,
«Ցանկանում եմ իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները հղել Ձերդ գերազանցությանը և Ադրբեջանի բարեկամ ժողովրդին Նովրուզի տոնի կապակցությամբ, երբ վերածնվում է բնությունը, զարթնում է հողը և ծաղկում հույսերը»,- ասված է Թուրքիայի նախագահի ուղերձում։
Էրդողանն ընդգծել է, որ Նովրուզի դարավոր ավանդույթը առիթ է նաև այս տարի հիշելու խաղաղության, եղբայրության և համերաշխության կարևորության մասին։
«Հուսով եմ, որ Նովրուզը կդառնա մի ժամանակաշրջանի նախազգուշացում, երբ ողջ աշխարհում խաղաղության հույսեր են կապվում, իսկ միջազգային երկխոսությունն ու համագործակցությունը հասնում են նոր մակարդակի: Մեր անկեղծ ցանկությունն է Նովրուզի այս տոնին էլ ամրապնդել մեր երկրների միջև բարեկամության և եղբայրության խորը արմատացած կապերը և էլ ավելի խորացնել մեր համագործակցությունը։
Այս նշանակալի օրվա կապակցությամբ Ձերդ գերազանցությանը մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն, իսկ Ադրբեջանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղությամբ, բարօրությամբ և բարեկեցությամբ լի ապագա»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում։