19 Մարտի 2025 - 12:50
Նա նշել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարության համաձայն՝ Նախարարների կաբինետն ավարտում է նպաստների և կենսաթոշակների բարձրացման վերաբերյալ առաջարկների պատրաստումը։
Նկատի ունենալով, որ «Բնակչության սոցիալական բարեկեցության բարելավմանն ուղղված միջոցառումները շարունակելու մասին» նախագահի կարգադրությունը ստորագրվել է 2024 թվականի դեկտեմբերի 23-ին և Նախարարների կաբինետին հանձնարարվել է եռամսյա ժամկետում մշակել և ներկայացնել համապատասխան առաջարկներ, ակնկալվում է, որ սոցիալական նպաստների և կենսաթոշակների բարձրացման վերաբերյալ պաշտոնական առաջարկները կներկայացվեն այս շաբաթ»,- գրել է պատգամավորը։
Վ.Բայրամովը հիշեցրել է նաև, որ այս տարվա հունվարին Ադրբեջանում միջին ամսական աշխատավարձն աճել է 12,8%-ով՝ մինչև 1062,9 մանաթ։

19 Марта 2025 - 10:24
Он отметил, что в соответствии с поручением президента Ильхама Алиева Кабинет министров завершает подготовку предложений по повышению пособий и пенсий.
«Учитывая, что распоряжение президента «О продолжении мер по улучшению социального благосостояния населения» было подписано 23 декабря 2024 года и Кабмину было поручено в течение трех месяцев разработать и представить соответствующие предложения, ожидается, что официальные предложения по повышению социальных пособий и пенсий будут представлены на этой неделе», — написал депутат.
В.Байрамов также напомнил, что в январе текущего года среднемесячная зарплата в Азербайджане выросла на 12,8% - до 1 062,9 маната.
«В этом году социальный пакет охватит более 3 млн граждан, и на эти цели планируется выделить более 1,5 млрд манатов дополнительных средств. Это означает, что соцпакет не ограничится повышением зарплат и пенсий», — добавил он.