• Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակին՝ Նովրուզի տոնի առթիվ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին՝ Նովրուզի տոնի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ ՊՆ մամուլի ծառայությանը հղումով, շնորհավորական ուղերձում Զաքիր Հասանովը՝ զինվորներին և սպաներին, կուրսանտներին և քաղաքացիական ծառայողներին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ իրենց դժվարին, բայց պատվաբեր ծառայության մեջ։
«Տոնի նախօրեին, ինչպես միշտ, մենք նաև  խորին հարգանքով նշում ենք մեր նահատակների հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքը նվիրաբերեցին հանուն երկրի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության։ Նովրուզի կապակցությամբ շնորհավորում եմ մեր նահատակների ընտանիքների անդամներին, ինչպես նաև  վետերաններին, ովքեր կորցրեցին իրենց առողջությունը Հայրենիքի համար մարտերում և մաղթում ամենայն բարիք»,- ասված է ուղերձում։

19 Марта 2025 - 09:30
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с праздником Новруз.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу Министерства обороны, в поздравительном послании Закир Гасанов пожелал солдатам и офицерам, курсантам и гражданским служащим крепкого здоровья и успехов в их трудной, но почетной службе.
«В преддверии праздника, как и всегда, мы также с глубоким уважением чтим память наших шехидов, отдавших жизни во имя защиты суверенитета и территориальной целостности страны. Поздравляю с Новрузом родителей, членов семей наших шехидов, а также ветеранов, потерявших здоровье в боях за Родину, желаю им всего наилучшего», — говорится в послании.