• Ադրբեջանի նախագահ. Սա մեր առաջին նշանակալի հաջողություններից մեկն էր
Այստեղ ապրելու համար կան բոլոր պայմանները։ Տները շատ գեղեցիկ են, ընդարձակ ու լուսավոր։ Բնությունը բնականաբար ավելացնում է այս տարածաշրջանի գրավչությունը: Գեղեցիկ ջրամբարի կողքին ապրելն, իհարկե, հաճելի է։ Դրա համար էլ այստեղ կան բոլոր հնարավորությունները լավ ու հարմարավետ ապրելու և աշխատելու համար, և ես ուրախ եմ, որ նախկին վերաբնակները արդեն տեղավորվում են Սուգովուշան ավանում։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին նախագահ Իլհամ Ալիեւն ասել է՝ Աղդերեի շրջանի Սուգովուշան ավանում կառուցված բնակելի համալիրի բացման արարողությանը իր ելույթի ժամանակ։
Հիշեցնելով, որ Սուգովուշանն ազատագրվել է օկուպանտներից Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի առաջին շաբաթում, պետության ղեկավարը նշել է. «Սա մեր առաջին նշանակալից հաջողություններից էր, մեր ռազմական հաղթանակներից մեկը»։

19 Марта 2025 - 09:02
Здесь есть все условия для проживания. Дома очень красивые, просторные и светлые. Природа естественным образом добавляет привлекательности этому региону. Жить рядом с прекрасным водохранилищем, конечно же, приятно. Поэтому здесь есть все возможности, чтобы хорошо и комфортно жить и работать, и я рад, что бывшие переселенцы уже размещаются в селе Суговушан.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев во время выступления на церемонии сдачи в эксплуатацию жилого комплекса, построенного в селе Суговушан Агдеринского района.
Напомнив, что Суговушан был освобожден от оккупантов в первую неделю Второй Карабахской войны, глава государства отметил: «Это был один из наших первых значительных успехов, одна из наших военных побед».