• Մնացականյան. բոլոր կադրային և ֆինանսական հարցերը լուծվում էին Հայաստանում
Այսօր Բաքվի զինվորական դատարանում կայացած դատավարության ժամանակ ամբաստանյալ Լյովա Մնացականյանը խոստովանել է, որ անջատողական ռեժիմի «բանակում» բարձր պաշտոններում նշանակումների մասին որոշումները կայացվել են Հայաստանում։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը, Լյովա Մնացականյանը հայտարարել է, որ «փոխգնդապետ» և ավելի բարձր կոչումով պաշտոններում նշանակումները կատարել են Հայաստանի ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետը, պաշտպանության նախարարը և նախագահը։
«Որպես «բանակի հրամանատար»՝ ես կարող էի պաշտոններում նշանակել «մայոր» և ավելի ցածր կոչումներով, կամ կոչումներ շնորհել մինչև «մայոր»: Նա հավելել է, որ անջատողական ռեժիմի «բանակի» ֆինանսական հարցերը լուծվում էին Հայաստանի պաշտպանության նախարարության կողմից, իսկ զենքի և զինամթերքի մատակարարմամբ զբաղվում էին այդ երկրի զինված ուժերը։

• Мнацаканян: Все кадровые и финансовые вопросы решались в Армении
В ходе сегодняшнего судебного процесса в Бакинском военном суде обвиняемый Лева Мнацаканян признал, что решения о назначениях на высокие должности в «армии» сепаратистского режима принимались в Армении.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Лева Мнацаканян заявил, что назначения на должности в звании «полковник-лейтенант» и выше производились начальником Генерального штаба Вооруженных сил, министром обороны и президентом Армении.
«Я, как «командир армии», мог назначать на должности в звании «майора» и ниже, или присваивать звания до «майора», — рассказал подсудимый.Он добавил, что финансовые вопросы «армии» сепаратистского режима решались Министерством обороны Армении, а снабжение оружием и боеприпасами — Вооруженными силами этой страны.