11 Մարտի 2025 - 13:02
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Ղազախստանին և ողջ ղազախ ժողովրդին՝ անցած տարվա դեկտեմբերին Ակտաուի մերձակայքում AZAL-ի մարդատար ինքնաթիռի կործանումից հետո որոնողափրկարարական աշխատանքների արագ կազմակերպման համար։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին նախարարը հայտարարել է Աստանայում իր ղազախ գործընկերոջ հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում։
Նախարարն ընդգծել է, որ Ղազախստանը նաև համակողմանի աջակցություն է ցուցաբերել ողբերգական ավիավթարի հետևանքների հետ կապված բոլոր հարցերում։
Բայրամովը հիշեցրել է, որ Ղազախստանն ու Ադրբեջանը երկու բարեկամ և եղբայրական երկրներ են՝ ընդհանուր մշակույթով և ավանդույթներով։

11 Марта 2025 - 10:48
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов поблагодарил Казахстан и весь казахстанский народ за оперативную организацию поисково-спасательной операции после крушения пассажирского самолета AZAL близ Актау в декабре прошлого года.
Как сообщает Report, об этом министр заявил на совместной пресс-конференции с казахстанским коллегой в Астане.
Министр подчеркнул, что Казахстан также оказывал всестороннюю поддержку во всех вопросах, связанных с последствиями трагической авиакатастрофы.
Байрамов напомнил, что Казахстан и Азербайджан являются двумя дружественными и братскими странами с общей культурой и традициями.