• ԱՀ ՊՆ. Շարունակվում են զինապարտների հետ ուսումնական հավաքները
Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն՝ Մոբիլիզացիայի և զորակոչի պետականծառայության հետ համատեղ միջոցառումների շրջանակներում զորամասերում շարունակվում են հերթական ուսումնական հավաքները՝ պահեստազորում հաշվառվող զինապարտների ներգրավմամբ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:
Ուսումնական ծրագրին և առօրյային համապատասխան՝ զինապարտները մասնակցում են շարային և ֆիզիկական պատրաստության պարապմունքներին։
Անցկացվում են նաև լուսավորչական զրույցներ զինապարտների հետ՝ ուղղված ազգային և հոգևոր արժեքների քարոզմանը, կազմակերպվում են տարբեր թեմաներով պարապմունքներ։
Հավաքների ընթացքում զինապարտները ծանոթանում են ադրբեջանական բանակի զինանոցում առկա ժամանակակից սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի մարտավարական և տեխնիկական բնութագրերի, շահագործման կանոնների և մարտական կիրառման մեթոդների հետ:

11 Марта 2025 - 09:10
Согласно плану подготовки Министерства обороны Азербайджанской Республики на текущий год, в рамках совместных мероприятий с Государственной службой по мобилизации и призыву на военную службу, в воинских частях продолжаются очередные учебные сборы с привлечением группы военнообязанных, призванных из запаса, сообщает Armenia.Az со ссылкой на Минобороны АР.
В соответствии с учебной программой и распорядком дня с военнообязанными проводятся занятия по строевой и физической подготовке.
С военнообязанными также проводятся просветительские беседы, направленные на приверженность национально-духовным ценностям и их сохранение, а также организуются занятия на различные темы.
В ходе сборов военнообязанные обучаются тактико-техническим характеристикам, правилам эксплуатации и методам боевого применения современного вооружения и военной техники, имеющихся в арсенале Азербайджанской Армии.
Основной целью сборов является дальнейшее повышение уровня боевой подготовки, знаний и умений военнообязанных, совершенствование их практических навыков, а также освоение новых военных знаний.