• Ադրբեջանցի զինծառայողները շարունակում են մասնակցել՝ Թուրքիայում անցկացվող բազմազգ զորավարժություններին
07 Փետրվարի 2025 - 10:45
Թուրքիայի Կարս քաղաքում «Ձմեռ-2025» զորավարժությունների շրջանակում՝ զինծառայողներն առաջին անգամ կօգտագործեն NEFER զրահամեքենան, MPT-76 գնդացիրը և սպառազինության ու  տեխնիկայի  մի շարք այլ տեսակներ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է՝ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Զեքի Աքթուրքը։
Նա նշել է, որ միջազգային զորավարժությունների ընթացքում՝ անձնակազմը մշակում է մարտական հմտությունները խիստ կլիմայական պայմաններում՝ բարձրացնելով պատրաստվածության և համակարգման մակարդակը։
Հունվարի 20-ին մեկնարկած զորավարժությունները կավարտվեն փետրվարի 7-ին։  Զորավարժություններին ներգրավված են 12 հազար զինվորականներ՝ Թուրքիայից, Ադրբեջանից, ԱՄՆ-ից, Իտալիայից, Վրաստանից, Պակիստանից, Ղազախստանից և այլ երկրներից։

07 Февраля 2025 - 10:45
В рамках «Зимних учений – 2025» в турецком городе Карс военнослужащие впервые используют бронемашину NEFER, пулемет MPT-76, а также ряд других видов вооружения и техники.
Как сообщает Report, об этом представитель Министерства национальной обороны Турции Зеки Актюрк заявил на брифинге.
Он отметил, что в ходе международных учений личный состав отрабатывает боевые навыки в условиях сурового климата, повышая уровень подготовки и координации.
Учения, стартовавшие 20 января, завершатся 7 февраля. В них участвуют 12 тыс. военных из Турции, Азербайджана, США, Италии, Грузии, Пакистана, Казахстана и других стран.