04 Փետրվարի 2025 - 17:33
ՌԴ, Իրանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարները, տրանսպորտի, էներգետիկայի նախարարները և մաքսային ծառայությունների ղեկավարները մոտ ապագայում կհանդիպեն՝ քննարկելու Հյուսիս-Հարավ միջազգային տրանսպորտային միջանցքի Ռաշտ-Աստարա երկաթուղային ճյուղի շինարարության ընթացքը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին, այս մասին լրագրողներին ասել է Մոսկվայում Իսլամական Հանրապետության դեսպան Քյազեմ Ջալալին։
«Մոտ ապագայում ծրագրում ենք եռակողմ հանդիպում անցկացնել Իրանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների, տրանսպորտի, էներգետիկայի նախարարների և մաքսային ծառայությունների ղեկավարների մասնակցությամբ»,- ասել է նա։
Դեսպանը նշել է, որ այս նախագծի իրականացման մասին համաձայնագիրը նախատեսվում է ստորագրել մինչև 2025 թվականի մարտը։

• Министры России, Ирана и Азербайджана обсудят строительство ж/д ветки Решт — Астара
Главы МИД, Минтранса, Минэнерго и таможенных служб России, Ирана и Азербайджана встретятся в ближайшее время для обсуждения хода строительства железнодорожной ветки Решт — Астара международного транспортного коридора Север — Юг.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил журналистам посол исламской республики в Москве Казем Джалали.
«Мы планируем в ближайшее время провести трехстороннюю встречу с участием министров иностранных дел, министров транспорта, министров энергетики и руководителей таможенных служб Ирана, России и Азербайджана», — сказал он.