• ՄՄ պատգամավոր. Նոր սոցիալական փաթեթը ընդգրկելու է 3 միլիոն քաղաքացու
Նրա խոսքով, նոր սոցիալական փաթեթը, որը կտարածվի 3 մլն քաղաքացու վրա, ներառում է 1,1 մլն քաղաքացու կենսաթոշակների բարձրացում, իսկ նվազագույն աշխատավարձի բարձրացման արդյունքում ավելի քան 700 հազար քաղաքացիների աշխատավարձերի բարձրացումը։
Նա նշել է, որ փետրվարի 1-ից նվազագույն կենսաթոշակը բարձրացվել է 14,3 տոկոսով և կկազմի 320 մանաթ։ «Սա զգալի ներդրում կունենա կենսաթոշակների միջին չափերի ավելացման գործում: Սոցիալական փաթեթը ներառում է ոչ միայն աշխատավարձերի ու թոշակների բարձրացում, այլեւ սոցիալական նպաստների ու կրթաթոշակների բարձրացում։ Հաջորդ փուլում որոշումներ կկայացվեն՝ սոցիալական նպաստների չափի ավելացման և բարձրացումների հետ կապված»։

• Депутат ММ: Новый соцпакет охватит 3 млн граждан
По его словам, новый социальный пакет, который охватит 3 млн граждан, включает повышение пенсий 1,1 млн граждан, зарплат более 700 тыс. граждан в результате повышения минимальной заработной платы.
Он отметил, что с 1 февраля минимальный размер пенсии повышен на 14,3% и составит 320 манатов. «Это внесет значительный вклад в повышение средних и медианных размеров пенсий. Социальный пакет включает в себя не только повышение зарплат и пенсий, но также и повышение социальных пособий и стипендий. На очередном этапе будут приняты решения касательно роста размера социальных пособий и повышений».