01 Փետրվարի 2025 - 13:08
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին «Վերադարձ Արևմտյան Ադրբեջան» երիտասարդական ասամբլեայից առաջ լրագրողներին ասել է Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի երիտասարդական խորհրդի նախագահ Շահին Իսմայիլովը։
Նրա խոսքով, ժամանակակից երիտասարդության նման ակտիվությունը արժանի է գովասանքի և կնպաստի արևմտյան ադրբեջանցիներին իրենց պատմական հողեր վերադարձնելու նպատակների իրագործմանը։
Խորհրդի նախագահը նշել է, որ այս տարի երիտասարդության հասարակական-քաղաքական գործունեության շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել մի շարք տեղական և միջազգային նախաձեռնություններ։

01 Февраля 2025 - 12:17
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил журналистам председатель Молодежного совета Общины Западного Азербайджана Шахин Исмаилов перед Молодежным собранием «Возвращение в Западный Азербайджан».
По его словам, такая активность современной молодежи достойна похвалы и будет способствовать вкладу в достижение целей по возвращению западных азербайджанцев на свои исторические земли.
Председатель совета отметил, что в текущем году планируется реализовать ряд инициатив местного и международного масштаба в рамках общественно-политической деятельности молодежи.