01 Փետրվարի 2025 - 12:55
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին «Վերադարձ Արևմտյան Ադրբեջան» միջոցառումից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասել է Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի խորհրդի նախագահ, պատգամավոր Ազիզ Ալեքպերլին։
Նախագահը խոսել է նաև երիտասարդական քաղաքականության մասին, որի հիմքերը Ադրբեջանում դրել է համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևը։
«Երիտասարդական քաղաքականության էությունը կայանում է մեր ազգային արժեքներն ու պետականությունը հարգող երիտասարդների դաստիարակության մեջ։ Որովհետև երիտասարդությունից է կախված մեր երկրի ու ժողովրդի ապագան»,- ասել է նա։

• ОЗА о возвращении западных азербайджанцев на их историческую родину
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил председатель правления Общины Западного Азербайджана, депутат Азиз Алекберли в беседе с журналистами перед мероприятием «Возвращение в Западный Азербайджан».
Председатель также рассказал о молодежной политике, основы которой были заложены в Азербайджане общенациональным лидером Гейдаром Алиевым.
«Суть молодежной политики заключается в воспитании молодежи, уважающей наши национальные ценности и государственность. Потому что будущее нашей страны и народа зависит от молодежи», — сказал он.