• Ադրբեջանական բանակի զինծառայող է զոհվել
Քելբեջարի զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել՝ Ադրբեջանի ՊՆ զորամասի զինծառայող Ջամալ Նիզամի օղլու Հուսեյնովի՝ հրազենից արձակված կրակոցի հետևանքով զոհվելու մասին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել է՝ զինդատախազի ավագ օգնական՝ Ադրբեջանի զինվորական դատախազության մամուլի ծառայության ղեկավար, արդարադատության ավագ խորհրդական Ֆիրադ Ալիևը։
Ստացված տեղեկությունների հիման վրա՝ Քելբեջարի զինվորական դատախազության և ԱՀ զինվորական դատախազության դատաբժշկական փորձաքննության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրը, որպես իրեղեն ապացույց առգրավել է գործի համար նշանակություն ունեցող իրեր և կատարել են այլ անհրաժեշտ գործողություններ:
Փաստի առթիվ Քելբեջարի զինվորական դատախազությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ԱՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով, հարցաքննվել են վկաներ, նշանակվել են փորձաքննություններ, կատարվել են քննչական այլ գործողություններ։
Նախաքննությունը շարունակվում է, և օրենսդրության սահմանված պահանջներին համապատասխան կձեռնարկվեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցները։

• Погиб военнослужащий азербайджанской армии
В Кельбаджарскую военную прокуратуру поступила информация о гибели военнослужащего воинской части Министерства обороны Азербайджана, солдата Джамала Низами оглу Гусейнова, в результате выстрела из огнестрельного оружия.
Как передает Armenia.Az, об этом сообщил старший помощник военного прокурора - руководитель пресс-службы Военной прокуратуры Азербайджана, старший советник юстиции Фирад Алиев.
На основании поступившей информации сотрудниками Кяльбаджарской военной прокуратуры и Управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры Азербайджанской Республики был проведен осмотр места происшествия, в качестве вещественных доказательств изъяты предметы, представляющие значимость для дела, а также выполнены другие необходимые действия.
По данному факту в Кяльбаджарской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, допрошены свидетели, назначены экспертизы, проведены другие следственные действия.
В настоящее время расследование продолжается, и в соответствии с требованиями законодательства будет обеспечено принятие всех необходимых мер.