22 Հունվարի 2025 - 10:05
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշիկքիանն ընդունել է՝ Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, հանդիպմանը քննարկվել են՝ ադրբեջանա-իրանական հարաբերությունների ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները։
Բացի այդ, ընդգծվել է՝ տնտեսության, տրանսպորտի, էներգետիկայի, առևտրի, ներդրումների և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության, ինչպես նաև իրականացվող համատեղ նախագծերի հետագա ընդլայնման կարևորությունը:
Հանդիպմանը նաև մտքեր փոխանակություն է անցկացվել՝ տարածաշրջանային և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

22 Января 2025 - 09:28
Президент Исламской Республики Иран Масуд Пезешкиан принял делегацию во главе с заместителем премьер-министра Азербайджана Шахином Мустафаевым.
Как сообщает Report, на встрече обсуждались текущее состояние и перспективы развития азербайджано-иранских отношений.
Кроме того, подчеркнута важность дальнейшего расширения сотрудничества в сферах экономики, транспорта, энергетики, торговли, инвестиций и гуманитарной сфере, а также реализуемых совместных проектов.
На встрече также состоялся обмен мнениями по региональным и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.