18 Հունվարի 2025 - 14:09
Հունվարի 18-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Թուրքիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, Հաքան Ֆիդանը պետության ղեկավարին է փոխանցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիb Էրդողանի ողջույնը։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ողջույնի համար և խնդրել է իր ողջույնը փոխանցել Ռեջեփ Թայիb Էրդողանին։
Հանդիպմանն ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև բարեկամական, եղբայրական հարաբերությունները և ռազմավարական դաշինքը հաջողությամբ զարգանում են քաղաքական, տնտեսական և այլ բոլոր ոլորտներում, և վստահություն է հայտնվել, որ կապերը կշարունակեն ամրապնդվել։
Զրույցի ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկկողմ հարաբերությունների հեռանկարների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ։

18 Января 2025 - 14:06
18 января Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял министра иностранных дел Турецкой Республики Хакана Фидана.
Как передает Armenia.Az, Хакан Фидан передал главе нашего государства приветствия Президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
Президент Ильхам Алиев поблагодарил за приветствия, попросил передать и его приветствия Реджепу Тайипу Эрдогану.
На встрече было подчеркнуто, что дружественные, братские отношения и стратегическое союзничество между Азербайджаном и Турцией успешно развиваются в политической, экономической и во всех других сферах, была выражена уверенность, что связи будут укрепляться и впредь.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями о перспективах двусторонних отношений и вопросах, представляющих взаимный интерес.