• Կոբախիձե. Ի.Ալիևի հետ հանդիպումը ճանապարհ կհարթի համագործակցության հետագա ամրապնդման համար
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն ասել է, որ Բաքվում արդյունավետ բանակցություններ է վարել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցում իր հրապարակման մեջ։
«Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական համագործակցության 10-րդ միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում՝ ես բախտ ունեցա հանդիպելու նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ «Մենք արդյունավետ երկխոսություն ունեցանք առանցքային երկկողմ և տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ և ընդգծեցինք մեր ռազմավարական գործընկերության կարևորությունը»,- գրել է նա։
Կոբախիձեն վստահություն է հայտնել, որ այս հանդիպումը ճանապարհ կհարթի՝ երկու երկրների միջև համագործակցության հետագա ամրապնդման և ընդհանուր նպատակներին հասնելու համար։

• Кобахидзе: Встреча с Алиевым проложит путь к дальнейшему укреплению сотрудничества
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе заявил о том, что с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым провел продуктивные переговоры в Баку.
Как передает Armenia.Az, об этом он написал в своей публикации в соцсети Х.
«В рамках 10-й Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Грузией и Азербайджаном мне посчастливилось встретиться с президентом Ильхамом Алиевым. Мы провели продуктивный диалог по ключевым двусторонним и региональным вопросам и подчеркнули важность нашего стратегического партнерства», — написал он.
Кобахидзе выразил уверенность в том, что эта встреча проложит путь к дальнейшему укреплению сотрудничества между двумя странами и достижению общих целей.